« Koment » Politika pa moral s`është art i qeverisjes por është art i mashtrimit
« Demiri për Zhurnal » Kritikat e para nga Brukseli për Qeverinë Zaev janë me vend
« Koment » Gjuha Shqipe pretekst për propagandë politike?!
Kryeministri dhe ministrat nesër për herë të parë do të përgjigjen në pyetjet e deput..

 RAJON 

 EKONOMI 

Angjushev dhe Karanikollov: Kemi potencial për rritje të bashkëpunimit

Në gjysmën e parë të këtij viti këmbimi tregtar mes Maqedonisë dhe Bullgarisë është 344,8 milionë euro dhe është për nëntë për qind më i lartë në krahasim me vitin 2016, porositën zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, Koço Angjushev, ..

 KRONIKA E ZEZË 

Burri rrah gruan e tij deri sa ajo u alivanos, ia merr djalin 8 vjeçar

Një burrë ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortës së tij (33), të cilën e kishte rrahur në prani të djalit të tyre, njofton MPB, transmeton Zhurnal. ..

 SPORT 

Itali- FIFA, vjen lajmi që askush nuk e priste

Italia është ngjitur mbi Anglinë në renditjet më të fundit të FIFA-s – megjithë dështimin për të arritur Kupën e Botës, shkruan orainfo përcjell Transferimet.net. Azzurët u mposhtën 1-0 në total nga Suedia në play-off më parë këtë muaj, ..

Mbulohen Genta Ismajli dhe Shkurte Gashi, ja si po iu rri shamia (Foto)

Me shamia mbi kokë kanë bërë konfuz të gjithë ata që i panë se nëse janë mbuluar në të vërtetë...

 KULTURË 

Përfundojnë xhirimet e filmit “Derë e hapur”, në fokus historia e dy motrave

Filmi “Derë e hapur” ka bërë bashkë regjisorin Florenc Papas dhe producentin Eno Milkani. Një filmi cili sjell në role aktorë të njohur të kinemasë shqiptare, por dhe emra të rinj, një projekt me skenar nga Florenc Papas dhe Ajola Daja. ..

 MEDICINA 

Keni kokëdhimbje? Ja cilat janë arsyet më të shpeshta

Kokëdhimjet janë arsyet më të shpeshta se pse njerëzit vizitojnë doktorin. Tre të katërtat e grave pohojnë se kanë vuajtur nga dhimbjet e kohës brenda një vitit, veçanërisht ato që janë në fazën riprodhuese, shkruan Women’s Health. Nj..

 TEKNOLOGJI 

Smartfonët që mbajnë më së shumti baterinë

Shpesh në momentet kyçe të përdorimit të telefonit,na u ndalet telefoni ky shkak i harxhimit të baterisë qëështë shumëirrituese. ..

 VIDEO 

Reporterja e famshme amerikane rrëfen për ditën kur e ka njohur “Kasapin e Bosnjës”

Christiane Amanpour, gazetarja e njohur e CNN e cila i ka përcjellë tmerret e luftës në ish Jugosllavi, pas shqiptimit të aktgjykimit për Ratko Mladic’in e ka përkujtuar takimin e vet të parë me kriminelin famëkeq të luftës të cilin e ka qu..

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.